AKSU EFE-30 U.L.V. İLAÇLAMA CİHAZI
AKSU EFE-30 U.L.V. İLAÇLAMA CİHAZI

AKSU EFE-30 U.L.V. İLAÇLAMA CİHAZI (mücadele-ilaçlama-032)

Marka : AKSU
Fiyat : ₺121.320,00  + KDV
KDV Dahil : ₺133.452,00
₺16.310,80 'den başlayan taksitlerle

Adet

Artır Azalt
      

Patentli Yüksek Türk Teknolojisi ile üretilen,

Yeni Nesil İlaçlama Makinaları

KOLAY, ETKİLİ VE EKONOMİK İLAÇLAMA

 

AKSU EFE-30 2 ÇIKIŞLI ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZI

 

 

AKSU EFE-30 FANLI MODEL İÇİN TIKLAYINIZ! 

YENİ SİTEMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ !..

 

 

AKSU U.L.V. cihazları ile yapılan ilaçlamalar çok kısa sürede kolayca ve sadece hedefi bularak yapılmaktadır. İdeal damlacık büyüklüğünün üretilmesi ve havada mümkün olduğunca uzun süre askıda kalması, hacim ilaçlamasında başarının anahtarıdır. Zira fazla ilaç atmak çok iyi ilaçlama yapmak anlamına gelmemektedir.

 

AKSU EFE-30 ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZLARIMIZ İLE

RİTO TOHUMUN SERALARINDA İLAÇLAMA YAPILIRKEN

Rito Tohumculuk; 4 kişi ile yapılan ilaçlamayı, 1 kişiye düşürmüştür.

 

AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI; PATENTİNİ DE ALARAK ÜRETTİĞİ,

AKSU EFE-30 SERA TİPİ İLAÇLAMA CİHAZLARI İLE;

 

* İlaç, işgücü ve zamandan tasarruf sağlanır.

* İlaç bitki üzerinde çok iyi tutunduğu için, etkin ilaçlama yapar ve ilaçlama süresi uzar.

* İlaç damla çapı(mikron) istenilen oranda ayarlanabilir.

* Aksu U.L.V. cihazı ile ilaçlar zamanında, uygun miktarda ve yalnızca hedefe ulaştırılır. Bitkiyi yıkamadan, kaplayarak ilaçlar ve ilaç toprağa akmaz.

* Suda eriyen toz ve sıvı her türlü ilaç atılır.

* Cihaz kendini bir dönemde amorti eder.

* Yerli üretimin tüm avantajlarını sunmaktadır.

* Ürünlerimiz 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garantili olup, 15 yıl yedek parça ve servis garantisi bulunmaktadır.

* Sağlıklı tarım ve çevre için en iyi çözümdür.

* Ürünlerimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinde satılmaktadır, talep ediniz.

* Ürünlerimiz Tarım Bakanlığından ruhsatlıdır,tıklayınız.

* Kullanımı kolay ve etkili olduğu için tercih edilmektedir.

 

YARARLI OLAN ÖZELLİKLERİ;

 

* 10 dönüm sera alanı, 2000lt. yerine 45lt. ile 60 dk. ilaçlanmaktadır.

* 4 kişiyle yapılan ilaçlamalar bir kişiyle yapılmaktadır.

* İlaçlamalardan kaynaklanan lekeler ve kalıntı sorunu Aksu Efe-30 ile olmamaktadır.

* Eski sistem ilaçlamalarla; kullanılması zaruri ve pahallı olan, kalıntı süresini uzatan sistemik ağırlıklı ilaçlar kullanılmaktadır. Oysaki Aksu Efe-30 ilaçlama cihazında daha ucuz olan ve kalıntı süresini uzatmayan kontak etkili ilaçlar kullanılmaktadır. Akdeniz üniversitesinin yapmış olduğu bilimsel çalışma raporu için tıklayınız.

* Yaprağın her tarafına ilaç ulaştığından yani etkili ilaçlama yapıldığından, sık sık ilaçlama yapmaya gerek yoktur. Sık aralıklarla ilaçlama yapılmamasından dolayı da bir başka tasarruf elde edilmektedir.

* Cihazın üzerinde bulunan açma kapama ana şalteri ile cihaz kontrol edilmektedir.

* Cihazla sera aralarına hiç girmeden 40m sağ ve 40m sol taraftaki sera tünellerini çok rahat ulaşarak ilaçlayabilmekte ve içerideki istenmeyen böcekleri etkisiz hale getirmektedir.

* Sadece sağ tarafta ağacın olduğu zamanlarda, şalter kutusundaki sol şalter aşağı indirilerek sadece sağ taraf ilaçlanmaktadır.

* Sadece sol tarafta ağacın olduğu zamanlarda, şalter kutusundaki sağ şalter aşağı indirilerek sadece sol taraf ilaçlanmaktadır.

* Her iki tarafta ağacın olduğu zamanlarda, şalter kutusunun tüm şalterleri açılarak her iki taraf ilaçlanabilmektedir.

* Cihazın hortumu aşağı yukarı hareket ettirilebilmesiyle serada çok rahat kullanılabilmesinin yanında bitkinin yüksekliğine göre ayarlanabilmektedir. Yukarıdaki püskürtme yapan aparatlar vasıtasıyla sağa sola dönebilmektedir.

* Dezenfeksiyon amaçlı uygulamalarda da kullanılabilmektedir, tıklayınız.

* Damla analiz sonuçları için, tıklayınız.

* Mücadeledeki başarı oranı %85' dir.

 

 

 

 

 

İnsektisit uygulamalarında (böceklerle mücadelede)

Sera ilaçlamalarında en iyi neticeyi, ürünlerimizi kullanan çiftçiler yapmaktadır. Fazla eleman gerektirmeyen yeni sistemle ilaçlamalar korkulu rüya olmaktan çıkmaktadır. Sera ilaçlamalarındaki başarı oranları çok yüksektir. Trips, kırmızı örümcek, beyaz sinek vb. tüm zararlıları yok etmek için en etkili ve kesin çözümdür. "İlaç öldürmedi" sorunu olmadığı gibi "kalıntı ve leke" sorunu da olmamaktadır.

Bu sistemle konforlu ve kalite ilaçlamanın yanında, sera içerisine sadece tünel aralarına cihazı götürmek için girilmektedir.

Her iki tarafı 30-40m uzunluğundaki bir seraya, cihaz ortalama 5 dakika çalıştırıldığında, mükemmel derecede ilaçlandığı görülmektedir.  

 

AKSU ECE - 30

ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZININ ÜSTÜNLÜKLERİ

 

 Firmamız yerli ve yabancı hiç bir U.L.V. cihazında olmayan özel bir sistem ile blower sistemi olmaksızın tasarladığı, çok özel patentli bir ürün imal etmiştir. Dolayısıyla blower sistemlerindeki aşırı maliyetler tasarladığımız ürünlerimizde olmamaktadır. Bakım-onarımı kolay ve yedek parçaları oldukça hesaplıdır. U.L.V. video görüntüleri için tıklayınız.

Bu sistem Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) önerdiği geliştirilen son teknoloji ile üretilen ilaçlama tekniği sistemidir. Bu sistem ilaç katkı maddesi olarak, ilacı mazot yerine su ile karıştırarak atabilme özelliğinden dolayı randıman üstünlüğünün yanında çevre kirliliğini önlemektedir. Doğaya ve çevreye saygılı U.L.V. cihazlarımız aerosol sis oluşturduğu için, ortama nefis koku yayabilme özelliği de bulunmaktadır.  

 

 

 U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

 

 

 

Niçin AKSU U.L.V.' si ?

1-Teknolojinin son ürünü olma avantajını taşır, benzeri yoktur ve Türk Mühendislerin buluşudur. Patent No: TR 2005 00558 Y- TR 2007 184694 G

2-Firmamız kendine has geliştirdiği teknikle, muadillerine oranla en az 3 misli az ilaç ve 3 misli geniş alanda daha etkili olmaktadır. Bu sistemle onlarca milyarlık gereksiz ilacı doğaya atarak taban suyunu da zehirlememiş oluyoruz. Damla analiz sonuçlarını görmek için tıklayınız.

3-İlaç çıkış memelerinin her biri birer U.L.V. özelliği taşır. Bu özellik cihaza, muadillerinde olmayan "memelerin biri bozulduğunda diğerlerinin işlevine devam edebilme yeteneği" sağlar. İlaç çıkış nozullarının deliği 2,2mm. olduğu için kolay kolay tıkanma sorunu yaşanmaz. Aynı zamanda ayar vanası sayesinde, damlacıklar istenilen mikron çapında çıkar.

4-Araç üstü U.L.V. cihazlarımız, 220V elektrik akımı ürettiği için, aynı zamanda elektrik ihtiyacında da kullanılabilir. Bu özellik muadil yabancı ve kopyası yerli ürünlerde yoktur.

5-Güç istenilen oranda bölünebildiğinden, standardı yakalamak için gereksinim duyulan ve muadil eski sistem cihazlara has blower sisteminin getirdiği yüksek bakım ve onarım maliyeti, AKSU ürünlerinde tasarruf edildiği gibi gücün istenilen oranda bölünmesinden dolayı, zaman içinde cihazın U.L.V özelliğinin kaybı söz konusu değildir.

6-Zamanla değiştirilmesi gereken parçalar, bakım ve onarımı muadillerine oranla son derece ucuz ve kolaydır.

 7- Araç üstü U.L.V. cihazlarımızla akşamları yapılan ilaçlamalarda, efekt özelliği sayesinde muadillerinde olmayan, dumanlama yapar gibi görünür olma özelliği ile sivrisineği üzerine çekmesi sağlanmıştır. U.L.V. video görüntülerini izlemek için tıklayınız.

8-Aksu ürünleri konusunda tek yetkili merci olan Tarım Bakanlığı tarafından ruhsatlı olup adı geçen bakanlık tarafından tüketici menfaatine yönelik periyodik olarak denetlenmektedir.

 

 

9-Firmamız ürünlerine; 2 yıl fabrikasyon hatalara karşı garanti ile 15 yıl yedek parça temin ve servis garantisi vermektedir. Referanslarımızı görmek için tıklayınız.

 

 

10- Firmamızın sahip olduğu; Sanayi Bakanlığından alınan Garanti belgesi, Tarım Bakanlığından alınan ruhsatlar ve test raporları, TSE' den alınan Hizmet yeri Yeterlilik belgesi ve T.O.B.B' den alınan tüm ürünlerden ayda 1500ad. çıkartabileceğimize dair kapasite raporu ile her geçen gün kalite ve hizmet anlayışını ilerletmektedir.

11- Akdeniz Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakülteleri Akademisyenleri ile Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü hocaları firmamızın patentini de alarak üretmiş olduğu cihazlarımızı desteklemektedir...

 

 

 

 

 

 

 

AKSU EFE - 30 ELLE ÇEKİLEBİLİR TİP U.L.V. CİHAZI
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Motor (ULV)

2x1400 W Elektrik Motoru 220 V, 50 Hz.

İlaç Tank Kapasitesi

45 lt. (paslanmaz çelik)

İlaç Tüketimi

3-60 lt/h

İlaç Damla Çapı

1-30 mikron (ayarlanabilir)

İlaç Verimi

İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i istenilen ideal mikron ayarındadır.

İlaç Karışımı

EC, SC, WP (suyla karışabilen ilaçlar)

Boş Ağırlığı

60 kg.

Ölçüleri (UxGxY)

95cm uzunluğu, 50cm eni, 70cm yüksekliği

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için okuyabilirsiniz.